Sosem látott rekorddal, 188 ország részvételével tarolt idén a WWF Föld Órája. Magánszemélyek, vállalatok és civil szervezetek világszerte hallatták hangjukat vagy tettek konkrét lépéseket a természet megőrzése érdekében. A világ közel 18 ezer épületének és objektumának fényei hunytak ki, és a Föld Órája mellett olyan hírességek álltak ki, mint Jared Leto és Andy Murray, de Emmanuel Macron francia elnök is csatlakozott – adta hírül a WWF.

„A 2018-as Föld Órája alkalmából március 24-én 20:30-kor olyan látnivalók díszvilágításait kapcsolták le, mint a párizsi Eiffel-torony, a Sydney-i Operaház, a londoni Big Ben és a Parlament, az egyiptomi piramisok, a New York-i Empire State Building, a tokiói adótorony, a Rio de Janeiro-i Krisztus-szobor és az Abu Dhabiban található Zájed sejk mecset.

Lekapcsolt itthon a Budai Várnegyed, az összes fővárosi híd, a Parlament, a Nemzeti Színház, a tatabányai Turul emlékmű, de többek között Győr, Hajdúszoboszló, Hollóháza, Mórahalom, Nyíregyháza, Sopron, Szolnok, Veszprém és Eger díszvilágítása is”

– mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője.

Kép forrása: Pixabay

 

Az #EarthHour és az idén bevezetett #Connect2Earth hashtaget több mint 3,5 milliárd alkalommal használták a közösségi médiában január és március között. Mintegy 250 közszereplő is hallatta a hangját a Föld Órája kapcsán: olyan hírességek szólaltak fel a bolygóért, mint Andy Murray, Jared Leto, Ellie Goulding vagy a The Killers zenekar.

  • Kolumbiától Indonézián át a Fidzsi-szigetekig az idei Föld Órája tettekre és összefogásra késztette az embereket annak érdekében, hogy megóvják az erdőket és az értékes mangrove élőhelyeket.
  • Romániában százak fejezték ki elkötelezettségüket a természetvédelem iránt azáltal, hogy szimbolikus leveleket írtak folyóiknak, erdeiknek és a vadvilágnak címezve.
  • Afrikában 24 ország csatlakozott a Föld Órájához, ezzel is felhívva a figyelmet a kontinens legnagyobb természeti kihívásaira – többek között a fenntartható energia használatára, az ivóvízellátásra és a természetes élőhelyek pusztítására.
  • Peru fővárosában, Limában a tengerpartot több száz kilogramm hulladéktól tisztították meg ezen a napon,
  • Mianmarban pedig megnyitották az első „Föld Órája falvakat”, ahol természeti erőforrásokból származó megújuló energia biztosít áramot az embereknek.

Franciaország elnöke, Emmanuel Macron – aki maga is lekapcsolt – a Föld Órájáról szóló nyilatkozatában kijelentette: „a tagadás ideje már rég elmúlt, és lassan elveszítjük a harcot az éghajlatváltozás és a biológiai sokféleség összeomlása ellen.” Hozzátette, ha ez a tendencia folytatódik, akkor bolygónk ökoszisztémái is összeomlanak – a tiszta levegővel, ivóvízzel, táplálékkal és stabil éghajlattal együtt, amit egyelőre még nyújtani tudnak nekünk.

A következő Föld Órájára 2019. március 30-án 20:30-kor kerül sor.

 

Kiemelt kép forrása: Pixabay



Címkék: